Teröre Karşı Amansız Mücadele Gerekir

Dün Ankara’da bugün de Diyarbakır’da terör, çirkin ve alçak yüzünü yine gösterdi. Yine masum insanlar yine Yüce Türk Milletinin sarsılmaz bekçisi kahraman güvenlik güçlerimiz hedef alındı. Elbette bu alçak terör amacına ulaşamayacaktır ancak beklenen amaç ülkemizde huzur ve refah düzenini bozmak, kaos yaratmaktır. Ülkemizde yönetim zafiyeti ve teröre verilen tavizlere rağmen Yüce Türk Milleti birlik ve beraberliğini her daim muhafaza edecektir.

Devlet, vatandaşların özgürlüklerini teminat altına almakla birlikte güvenliklerini de sağlamakla yükümlüdür. Terör, en temel insan hakkı olan yaşama hakkına kast etmektedir. Avrupa ülkelerinde bir kez yaşanınca bütün dünyada uzun süre konuşulan terör, ülkemizde her gün kendine yeni alanlar açmaktadır. Bu halin izahı ancak Türkiye’nin Ortadoğu’nun karmaşası içine çekilme gayretidir.

Bu alçak saldırılara karşı devletimizin gerekli yasal düzenlemeleri yaparak terör örgütüne karşı her alanda tavizsiz mücadele kararı almasını beklemekteyiz. Türkiye Cumhuriyeti içine çekilmek istendiği kaosa karşı mücadele edecek her türlü imkana; Türk Milleti de terörü kökten bitirme inancına sahiptir.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

TÜRK HUKUK ENSTİTÜSÜ