Anıtkabir Ziyareti

Sosyal Medyada Paylaş

Türk Hukuk Enstitüsü Yeni Yönetimi Genel Başkan Cemil Yavuz Aksu Başkanlığında Anıtkabir’i ve Başbuğ Alparslan Türkeş’in Kabrini Ziyaret Etti.

 

 

Türk Hukuk Enstitüsü Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Denetim Kurulu asil ve yedek üyeleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek mozoleye çelenk bırakarak saygı duruşunda bulunuldu.
Türk Hukuk Enstitüsü Genel Başkanı Cemil Yavuz Aksu, daha sonra Anıtkabir Özel Defteri’ne ziyaret nedeniyle duygularını yazdı. Aksu,  “Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı, ilk Cumhurbaşkanımız Büyük Türk Hakanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Hukuk Enstitüsü’nün 22. Olağan Genel Kurulu neticesinde seçilen Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerimizle birlikte manevi huzurundayız.

ATATÜRK HER TÜRLÜ SİNSİ OYUNU DEŞİFRE ETTİ
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin varlığına kast eden her türlü sinsi oyunun ve ihanetin farkına vararak onları deşifre etmiştir. Anadolu irfanını arkasına alarak bağımsızlık yolunda milletimizin yeniden doğuş ve hürriyet meşalesini yakmış Türk milletinin yolunu aydınlatmıştır.
Her alanda bağımsız olmayı esas alan, milli menfaatlerden asla taviz vermeyen, zulme, baskıya, dayatmaya, esarete karşı boyun eğmeyen bir duruşu simgeleştirmiş idealden gerçeğe, gerçekten zafere ulaşarak tüm dünyanın Türkiye önünde saygıyla eğilmesini sağlamıştır.

BAĞIMSIZ VE GÜÇLÜ TÜRKİYE ÜLKÜSÜNDEN ASLA VAZGEÇMEDİ
Gazi Mustafa Kemal Atatürk her şeyden önce bir Türk Milliyetçisi olarak bağımsız ve güçlü Türkiye ülküsünden asla vazgeçmemiştir. Atatürk’ün Türk devleti ve milleti için yaptığı hizmetleri benimseyememiş bir kişinin Türk Milliyetçisi fikriyatını taşımasının mümkün olmadığı açıktır.
Kurtuluştan kuruluşa bir milletin kaderini değiştiren Atatürk ve silah arkadaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’ni ilan ettikten sonra hazırladıkları ve kuruluş ilkelerimizi yansıtan 1924 Anayasası’ndaki ilk dört madde kırmızı çizgimizdir.
Türk Hukuk Enstitüsü sivil anayasanın hazırlanması aşamasında üniter yapımızın ve milli devlet kimliğimizin nişanesi olan ilk dört maddenin olmazsa olmazımız olduğunun bilincindedir. Aksini düşünenler olursa da meşru zeminde en sert tepki verilecek, tarihte olduğu gibi bugün de rüzgar ekenler yine fırtına biçecektir.

TÜRK MİLLETİ KÖTÜ NİYETLİLERİN FARKINDA
Bilinmelidir ki, Türk milleti kötü niyetlilerin farkında ve bilincinde olarak, Cumhuriyeti muhafaza etmek için dün olduğu gibi, bugün de her türlü fedakârlığa hazır ve kararlıdır.
Türk milletini, bir milli doğruluş ve milli duruş etrafında birleştirerek, Cumhuriyetimizin 100.yıldönümünü kutlayacağımız 2023 yılında ‘lider ülke Türkiye’ vizyonu etrafında, ortak ülkülerle Türk milliyetçiliği rehberliğinde yola çıkmak başarı için yegâne seçeneğimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta ebedi istirahatgahında bulunmaktan şeref duyduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile maziden atiye devlet ve millet uğruna gözünü kırpmadan ölüme yürüyen aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle yâd ediyor, hepsine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ KABRİ BAŞINDA ANILDI
Anıtkabir ziyareti sonrası Türk Hukuk Enstitüsü yönetimi Başbuğ Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret etti. Kabirde yapılan duaların akabinde mezara Genel Başkan Yavuz Aksu karanfil bıraktı.

DİĞER

Burs Başvurusu

Türk Hukuk Enstitüsü

2023 GENEL SEÇİMLERİ’NE DOĞRU SANDIK GÖREVLİLERİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

2023 Genel Seçimleri için hazırladığımız sandık görevlileri bilgilendirme kitapçığını...

BARO SEÇİMLERİNDE TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI

Ekim ayı içerisinde yasal zorunluluk gereği tüm barolarda Genel...

Türk Hukuk Enstitüsü Burs Başvurusu

  İstenen Evraklar Transkript (1. sınıflar için öğrenci belgesi yeterli) ...

TÜRK HUKUK ENSTİTÜSÜ GENEL MERKEZİ BASIN AÇIKLAMASI – 21 Temmuz 2022

Irak kuzeyindeki Duhok kentinde yapılan saldırı sonrası 8 kişinin...