Ankara 2 No’lu Barosu Hayırlı Olsun

Sosyal Medyada Paylaş

Ankara 2 No’lu Baronun kuruluş yetkisi bugün itibariyle Türkiye Barolar Birliğinden alındı. Bugüne kadar sol anlayışın tahakkümü altında bulunan barodaki tekelin kırılmasının ardından İstanbul’dan sonra Ankara’da da mutlu sona ulaşıldı. Baronun kuruluş işlemlerini yapma yetkisi Türkiye Barolar Birliği tarafından bugün verildi.

Adaleti, avukatlık mesleğini ve meslektaşlarının sorunlarını önceleyen Ankara 2 No’lu Baro’da şimdi yönetim oluşturulması çalışmaları başlarken, Türk Hukuk Enstitüsü eski Genel Başkanı Av. Tarkan Toper, ‘Yeni bir baro, yeni umutlar , taptaze heyecanlar, hosgeldin Başkent Barosu” diyerek duygularını paylaştı.

AKSU BAŞKANLIĞINDA İSTİŞARE

2 Nolu Baroda gelinen son aşamada bu akşam Türk hukuk Ensitütüsü’nde bir istişare toplantısı yapıldı. Genel Başkan Yavuz Aksu başkanılğındaki toplantıda bir değerlendirme yapıldığı belirtildi.

Bu  arada Av Aydin Akpınar ve Av. Tarkan Toper MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız’ı makamında ziyaret ederek, Ankara 2 Nolu Baronun kuruluşunda verdikleri destek ve emekler için  teşekkürlerini sundular.

 

DİĞER

Burs Başvurusu

Türk Hukuk Enstitüsü

2023 GENEL SEÇİMLERİ’NE DOĞRU SANDIK GÖREVLİLERİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

2023 Genel Seçimleri için hazırladığımız sandık görevlileri bilgilendirme kitapçığını...

BARO SEÇİMLERİNDE TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI

Ekim ayı içerisinde yasal zorunluluk gereği tüm barolarda Genel...

Türk Hukuk Enstitüsü Burs Başvurusu

  İstenen Evraklar Transkript (1. sınıflar için öğrenci belgesi yeterli) ...

TÜRK HUKUK ENSTİTÜSÜ GENEL MERKEZİ BASIN AÇIKLAMASI – 21 Temmuz 2022

Irak kuzeyindeki Duhok kentinde yapılan saldırı sonrası 8 kişinin...