Ankara 2 No’lu Barosu Hayırlı Olsun

AnasayfaGüncel

Ankara 2 No’lu Barosu Hayırlı Olsun

Ankara 2 No’lu Baronun kuruluş yetkisi bugün itibariyle Türkiye Barolar Birliğinden alındı. Bugüne kadar sol anlayışın tahakkümü altında bulunan barod

Ankara 2 No’lu Baronun kuruluş yetkisi bugün itibariyle Türkiye Barolar Birliğinden alındı. Bugüne kadar sol anlayışın tahakkümü altında bulunan barodaki tekelin kırılmasının ardından İstanbul’dan sonra Ankara’da da mutlu sona ulaşıldı. Baronun kuruluş işlemlerini yapma yetkisi Türkiye Barolar Birliği tarafından bugün verildi.

Adaleti, avukatlık mesleğini ve meslektaşlarının sorunlarını önceleyen Ankara 2 No’lu Baro’da şimdi yönetim oluşturulması çalışmaları başlarken, Türk Hukuk Enstitüsü eski Genel Başkanı Av. Tarkan Toper, ‘Yeni bir baro, yeni umutlar , taptaze heyecanlar, hosgeldin Başkent Barosu” diyerek duygularını paylaştı.

AKSU BAŞKANLIĞINDA İSTİŞARE

2 Nolu Baroda gelinen son aşamada bu akşam Türk hukuk Ensitütüsü’nde bir istişare toplantısı yapıldı. Genel Başkan Yavuz Aksu başkanılğındaki toplantıda bir değerlendirme yapıldığı belirtildi.

Bu  arada Av Aydin Akpınar ve Av. Tarkan Toper MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız’ı makamında ziyaret ederek, Ankara 2 Nolu Baronun kuruluşunda verdikleri destek ve emekler için  teşekkürlerini sundular.

 

Newer Post
Older Post

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0